Duch Impresionizmu sa vracia

31.05.2014 09:32

Koncom 19. storočia vznikol nový umelecký smer Impresionizmus, ktorý nahradil vtedajší Realizmus. Impresionizmus sa prejavil vo viacerých oblastiach umenia - vo výtvarnom umení (Monet, Van Gogh, Renoir), v sochárstve, v hudbe (Debussy), ale aj v literatúre.

 

Prvýkrát použil pojem Impresionizmus (v hanlivom zmysle) kritik Louis Leroy po zhliadnutí obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Impresia, východ slnka), ktorý bol vystavený na výstave nezávislých maliarov v ateliéri fotografa Nadara na Boulevard des Capucines v apríli 1874 v Paríži, lebo obraz považoval za nedokončený. Toto v podstate výstižné pomenovanie sa vzápätí vžilo a zostalo už natrvalo synonymom, označením tvorivého úsilia skupiny, ale aj mnohostranného rozvoja tejto tvorivej metódy na prelome 19. a 20. storočia v celej Európe. Presadenie impresionizmu ukončilo éru tradičného akademického umenia a nastal rozvoj moderného umenia.

 

V týchto dňoch vzniká aj na Slovensku developerský projekt s nádychom Impresionizmu. V novej tichej mestskej časti Stupavy - Západ medzi rodinnými domami, vzniká malý nenápadný projekt nízkopodlažných bytových domov v duchu veľkých umelcov z 19. storočia. Developer sa rozhodol pre spestrenie svojho projektu o namaľovanie najznámejších diel na stenu fasády každého domu, zároveň s podpisom pôvodného autora.

 

Takéto spestrenie projektu je unikátnym na Slovensku a vytvára úplne výnimočné podmienky na bývanie v daných nehnuteľnostiach. Ponuka bytov v daných domoch je bohužiaľ limitovaná nízkym počtom, keďže ide o malý nízkopodlažný projekt.

 

Ak máte záujem o obhliadku danej nehnuteľnosti, obráťte sa na nášho pracovníka na tel. čísle 0905 685 274. Bližšie informácie nájdete aj na odkaze IMPRESS - Bývanie v Stupave.

 

 

pridaj priamu reakciu (0x) hlasovať:  -  1 2 3 4 5  +  (0x  [100 %])

naspäť