Kúpiť starý byt alebo nový?

16.05.2012 16:49

Pri výbere bývania si ľudia väčšinou dávajú dobrý pozor na to, čo si zvolia. Je to spôsobené nielen tým, že ide pravdepodobne o dlhodobú investíciu, ale aj tým, že sa jedná o budúci domov, v ktorom by sa mali cítiť príjemne, pohodlne a bezpečne.

 

Keď už teda človek stojí pred takýmto dôležitým výberom, musí si ujasniť najprv hlavné priority – či chce bývať v dome alebo byte, v centre mesta, na okraji, či dokonca na dedine. Toto je treba mať ujasnené už pred tým ako sa dotyčný vyberie na „prieskum trhu“, keď sa poobzerá po inzerátoch v novinách, či na internete. Pretože, ak nemá ujasnenú túto požiadavku, tak ho ponuky asi prevalcujú a nevyberie nič.

 

Po tom ako si kupujúci vytýči hlavné atribúty budúceho domova, môže začať prezerať inzeráty, ktorých bude tiež istotne dosť, ale nestratí sa v nich tak ľahko, prípadne môže požiadať o pomoc realitnú kanceláriu, ktorá mu vyhľadanie vhodných realít zjednoduší.

 

Dôležité je aj to, či kupujúci chce vyslovene bývať v novostavbe alebo sa uspokojí aj so starším bytom. Obe tieto možnosti majú svoje pre a proti.

 

Záujemcovia o byty sa zvyčajne boja siahnuť po možnosti novostavby z finančných dôvodov, pretože ich cena je obvykle vyššia ako u starších bytov. Kedysi bola táto cenová priepasť obrovská, a tak sa nemôžeme čudovať, že mnoho ľudí si aj v súčasnosti myslí, že na byt v novostavbe jednoducho nemá. Avšak, to nemusí byť vôbec pravda.

 

Dnešná situácia na trhu realít priniesla veľké pozitívum v podobe toho, že rozdiely medzi cenou staršieho bytu a bytu v novostavbe nie sú až také markantné, a tak si môže viacero ľudí dovoliť „luxus“ bývania v novučkom byte v novostavbe.

 

Takéto byty majú množstvo výhod. Okrem toho, že ich životnosť vďaka ich veku je vyššia, sú zvyčajne už riešené moderne, a tak vyhovejú dispozične i priestorovo požiadavkám moderných ľudí. A tak či už ide o garáže, ktoré zvyčajne k novostavbám patria alebo o bezpečnostné opatrenia, ktorými je novostavba vybavená, dá sa povedať, že v súčasnosti sa byt v novostavbe vyplatí asi viac ako starý byt s trochu nižšou cenou.

pridaj priamu reakciu (0x) hlasovať:  -  1 2 3 4 5  +  (0x  [100 %])

naspäť